Super Ghí? Správně připravené ghí je přece vždycky super, tak v čem je tohle lepší?

 

Ti z vás, kteří mě už nějakou dobu znají, ví, že je pár ingrediencí, na který nedám dopustit. Kromě kokosovýho oleje a ghí, který najdete snad v každym mym receptu, je to kurkuma neboli turmeric.

supergheee

O skoro až zázračných účincích kurkumy jsem psala už dřív. Ale jen pro připomenutí, kurkuma, v Indii nazývaná taky jako “spice of life” neboli koření života, má kolem 150 léčebných užití a tak se řadí mezi pomyslnou špičku všech superfoods. Tradiční medíciny ji hojně používájí mimo jiné k léčbě onemocnění jater, respiračních a gastrointestinálních onemocnění a bolesti kloubů. Kurkumin v ní obsažený je zároveň silným antioxidantem, má protirakovinné účinky, je silně antiparazitický a zároveň je asi nejsilnější přírodní protizánětlivou látkou. Kurkuma dále posiluje imunitní systém, reguluje hladinu cholesterolu v krvi, snižuje množství triglyceridů, pomáhá při léčbě kožních onemocnění a při vysokém tlaku. 

suprghicko

No ale proč Vám tu znova říkám o kurkumě, když všichni už ví, že je super zdravá a navíc v článku s názvem „Super Ghí„?  Hádáte správně.

Minulý týden, když jsem si vyzvedávala vajíčka od šťastných slepiček, jsme se s Evičkou z Nutricu domluvily, že zajdeme na kávu. Bavily jsme se jak jinak než o šťastných slepičkách, taky kravičkách, o jídle a koření, až došla řeč na její Super Ghí.

superghee

Pokud mě nějakou dobu sledujete, určitě jste si všimli, že jak můj blog, tak můj Instagram nebo Snapchat nejsou plný balíčků a dárečků od sponzorů, nejsou plný produktů, který Vám nenápadně podsouvám a tvrdím, že jsou nejlepší. Taky si říkáte proč? Tak prvním důvodem je to, že jsem až do nedávna žádný dárečky ani balíčky nedostávala, druhým důvodem je to, že i přesto, že mi občas nějaký nabídky na spolupráci na mail přijdou, je z převážný části odmítám. A proč? Přijde mi hloupý okatě podporovat produkty, ve který nevěřim, jen proto, abych měla doma plnou skříň věcí, který nepoužívám a měla dobrej pocit z toho, že mi někdo dává něco zadarmo.

supergh

Proto si můžete být jistí, že když už Vám na blog napíšu, že je nějakej produkt super, tak tomu, co vám tvrdím, opravdu sama věřím a produkt opravdu sama používám. Stejně tak je to v případě Eviččina Super Ghí.

superghii

Když chci do sebe dostat denní dávku kurkumy, uvařim si Golden Milk nebo kurkumovej čaj. Jenže proto, abyste z kurkumy dostali co nejvíc, je nutná jedna věc – přijímat kurkumu společně s piperinem a tukem, abyste dosáhli co největší vstřebatelnosti. Pokud jste už s kurkumou pracovali, tak víte, že ta žlutá potvora obarví co může, proto si nemusíme nalhávat, že příprava Golden Milk často nemusí dopadnout úplně nejlíp. Navíc, čím víc práce vám dá příprava něčeho, co byste měli jíst nebo pít každý den, tím víc klesá pravděpodobnost toho, že si tu práci vážně každý den dávat budete.

supergheecko

No a v týhle situaci, kdy bojujete mezi svojí leností a tím, že chcete být zdravý a žít až do smrti, přijde Evička se svým Super Ghíčkem, který je kombinací BIO mléka z kraviček krmených trávou a panenskýho kokosovýho oleje, pomalu louhovaným s kořenem kurkumy a cejlonským černým pepřem (pro dostatek piperinu). Žádný GMO, přidaná sůl, bez konzervantů, barviv nebo aromat.

suprgheecko

Co je na ghíčku nejvíc super je to (pozor, na tuhle frázi jsem na Super Ghí nalákala i svojí mámu), že jediná lžička Super Ghí obsahuje celou dávku kurkumy na den. No není to skvělý? Navíc, přestože si chuť samotný kurkumy většinou nijak extra neužívám, je chuť Super Ghí naprosto dokonalá. Proto Eviččino Super Ghí oficiálně prohlašuju za nejlepší a nejrychlejší možný způsob, jak do sebe chutně, rychle, jednodušše a bez obarvení celý kuchyně, dostat svojí denní dávku kurkuminu. Amen.

 

A koupit ho můžete tady!

6

Podobné články