6 hodin workshopu

Workshop s Janinou a Hankou proběhne v neděli 7. dubna 2019 od 10:00 do 16:00 (včetně přestávek a otázek) v příjemných prostorách SVĚT-HUBu na Praze 2.

Low Carb High Fat

Dozvíte se, jak funguje nízkosacharidové stravování (LCHF) a jak nahradit sacharidy zdravými tuky. Součástí budou praktické rady, prostor bude i na dotazy a osobní konzultace.

2 290 Kč za osobu

3 990 Kč za 2 osoby (vezměte kamarádku)

 

7. dubna 2019 ve SVĚT-HUB (Slovenská 21, Praha 2)


Zbavili jste se cukru, ale pořád to není ono?

Máte stále chutě na sladké nebo na sacharidová jídla? Nezlepšilo se vám zdraví nebo jste nezhubli tak, jak byste si představovali? Chcete se dozvědět více informací o nízkosacharidovém stravování, o tom, proč nejíme přílohy, jak je nahrazujeme, co dělá lepek a jakou roli v těle hrají hormony? Přijďte na kurz Cukrfree II. o nízkosacharidovém stravování!

Kurz Cukrfree II. je druhým ze série kurzů zaměřených na život bez cukru, low carb, ketogenní dietu a zdravé stravování.

Na Cukrfree Workshopu I. jsme se soustředili na jednoduchý cukr a na jeho eliminaci. Dozvěděli jste se, zda jste na cukru závislí, jak cukr – zejména fruktóza – škodí lidskému zdraví a jak se závislosti na cukru zbavit.


Během našeho Cukrfree Workshopu II, zaměřeného na nízkosacharidové stravování, si vysvětlíme, jak tělo efektivně dokáže jako zdroj energie využívat tuk namísto cukru a jaké výhody nízkosacharidové stravování přináší. Dozvíte se, zda je vhodné jíst lepek nebo sacharidové přílohy, jako jsou brambory nebo rýže, jak tyto přílohy vhodně nahradit a jak vytvořit optimální nízkosacharidový jídelní plán.

Na kurzu vám také vysvětlíme, jak fungují klíčové hormony, které řídí to, jak hubneme nebo přibíráme, a jak je možné tyto procesy ovlivnit pomocí nízkosacharidového stravování. Vysvětlíme si konkrétně kolik sacharidů je vhodné jíst a jak poznat, jestli je vaše tělo toleruje či ne. Vysvětlíme vám, kde bere mozek energii, když jíte méně než 150g sacharidů a vyvrátíme mýty o tom, že bez cukru se nedá soustředit, nebo zaběhnout maraton :).

Na závěr se vás pokusíme zbavit tzv. “tukofóbie,” tedy strachu z tuku. Vysvětlíme si, proč tuk není nepřítelem, nýbrž nezbytnou součástí zdravého životního stylu, proč se nebát cholesterolu a soli a vše to zajíme nějakou nízkosacharidovou cukrfree dobrotou!

 

Na co se zaměříme

 • Proč a jak vyřadit přílohy z vaší stravy
 • Které přílohy a potraviny jsou vhodné, a které ne
 • Negativní dopad lepku a velkého množství škrobovin na náš organismus
 • Co nakupovat a jak sacharidy nahradit
 • Zbavíme vás tukofóbie
 • Vysvětlíme co jsou zdravé tuky, a kolik tuku jíst
 • Zodpovězení vašich dotazů

Komu je kurz určený

 • (Nejen) absolventům Cukrfree workshopu I.
 • Pro ty, kteří potřebují shodit přebytečná kila a váhu si udržet
 • Všem, kteří se snaží omezit cukr a přílohy a nejde jim to
 • Zájemcům o nízkosacharidové stravování, paleo, ketogenní stravování
 • Všem, kteří chtějí zlepšit své zdraví
 • Pro osoby trpící tzv. “metabolickým syndromem” (vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, vysoký krevní cukr, porucha glukózové tolerance, obezita)
 • Pro ty, kteří trpí neustálými chutěmi a mají problémy s přejídáním
 • Pro všechny, kterým není jejich zdraví lhostejné

 

 

Kurzem vás provedou


 

Janina Černá

Janina, autorka úspěšné Cukrfree kuchařky a blogu Cukrfree.cz se sama několik let potýkala s extrémními výkyvy váhy a prošla si fází anorexie i bulimie, o čemž naprosto otevřeně mluví, a tím pomáhá mnoha dalším ženám, které trpí touto zákeřnou nemocí. Až zbavení se závislosti na cukru pomohlo Janině začít žít plnohodnotný život bez neustálých výčitek, myšlenek na jídlo, chutí a bez hladovění. Jak sama říká: “Nejlepší na cukrfree životu je to, že poprvé po třinácti letech nejsem otrokem jídla a cvičení, ale mohu si říct, kdy a co budu jíst, kolik toho sním a zároveň být tím, co jím maximálně uspokojená.” Janina, která se z váhy 82 kilo dokázala díky zbavení se závislosti na cukru dostat na svou přirozenou váhu, je již čtvrtým rokem cukrfree, sama také dodržuje low carb a má zkušenosti s ketogenním stravováním.


 

Hanka Valášková

Hanka vystudovala molekulární biologii a biochemii na Univerzitě Karlově a momentálně studuje v programu Primal Health Coach. Orientuje se na osobní trénink, výživové poradenství a poslední tři roky se naplno zabývá nízkosacharidovým stravováním, o kterém také píše na svém blogu novetelo.cz. Cukrfree život si nemůže vynachválit. Jak sama říká:” Lowcarb je pro mě životní styl, nikdy jsem se necítila tak dobře, pocit sytosti pro mě byl naprosto nový a největší odměnou je ten klid, kdy nemám konstantní hlad a chutě na sladké.” Svým klientům pomáhá k lepší postavě ale především k lepšímu zdraví a klidné mysli. Hančiny klienty tvoří proto nejen ti, kteří chtějí shodit přebytečná kila, ale také lidé, kteří trpí tzv. metabolickým syndromem (vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, vysoký krevní cukr, porucha glukózové tolerance, obezita) a dalšími zdravotními problémy. Hanka sama dodržuje striktní nízkosacharidové stravování, udržuje se v tzv. “nutriční ketóze” a využívá i přerušované půsty. Čerpá tak nejen ze svého studia, ale také z vlastních zkušeností, takže vám kromě znalostí může předat především věci z praxe, které nikde nevyčtete.

 

 

Budeme se na vás těšit 🙂