6 hodin workshopu

Workshop s Janinou a Hankou proběhne v neděli 13. října 2019 od 10:00 do 16:00 (včetně přestávek a otázek) v příjemných prostorách SVĚT-HUBu na Praze 2.

Zbavte se cukru

Dozvíte se, proč být cukrfree, jak cukr tělu škodí a jak se závislosti na cukr zbavit. Součástí budou praktické rady k cukrfree stravování. Prostor bude i na dotazy a osobní konzultace.

2 290 Kč za osobu

3 990 Kč za 2 osoby (vezměte kamarádku)

 

13. října 2019 ve SVĚT-HUB (Slovenská 21, Praha 2)


Během našeho Cukrfree workshopu získáte všechny potřebné informace k tomu, abyste se jednou provždy zbavili závislosti na cukru! Rády se s vámi podělíme o naše příběhy, přiblížíme vám naší cestu k Cukrfree životu a prozradíme, jak náš život bez cukru vypadá nyní. Dbáme na co nejindividuálnější přístup, proto se velmi rády budeme věnovat i vašim konkrétním problémům.

Kurz Cukrfree I. je prvním ze série kurzů zaměřených na život bez cukru, low carb, ketogenní dietu a zdravé stravování.


Na kurzu vám vysvětlíme, proč a jak vyřadit jednoduché cukry z vaší stravy. Vysvětlíme si rozdíl mezi fruktózou a glukózou, a jejich dopad na náš organismus. Poradíme vám, kde všude a pod jakými názvy se cukr skrývá a jak ho objevit. Jak se vyznat v etiketách, jak a co si nakoupit, jak jíst v restauracích, co jíst během běžného dne a jak jíst na cestách. Kromě toho se dozvíte, proč vás během dne trápí časté výkyvy energie, vlčí hlad nebo nezvladatelné chutě a jak se jich zbavit. Jakou roli v tom hraje sám cukr, sladidla a načasování jídla. Jak předejít stavům hypoglykemie a jak se ochránit před vznikem cukrovky. Na závěr se vás pokusíme zbavit tzv. “tukofóbie,” tedy strachu z tuku, vysvětlíme vám, proč tuk není nepřítelem, nýbrž nezbytnou součástí zdravého životního stylu a vše to zajíme nějakou cukrfree dobrotou!

 

Na co se zaměříme

 • Proč a jak vyřadit cukry z vaší stravy
 • Negativní dopad cukrů na náš organismus
 • Jak se vyznat v etiketách, co nakupovat a kde
 • Jak předejít výkyvům energie, hladu a nezvladatelné chuti
 • Proč nahrazujeme cukr ve stravě zdravými tuky
 • Zodpovězení vašich dotazů

Komu je kurz určený

 • Pro všechny, kteří se chtějí zbavit závislosti na cukru
 • Pro ty, kteří potřebují shodit přebytečná kila a váhu si udržet
 • Pro osoby trpící tzv. “metabolickým syndromem” (vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, vysoký krevní cukr, porucha glukózové tolerance, obezita)
 • Pro ty, kteří trpí neustálými chutěmi a mají problémy s přejídáním
 • Pro všechny, kterým není jejich zdraví lhostejné

 

 

Kurzem vás provedou


 

Janina Černá

Janina, autorka úspěšné Cukrfree kuchařky a blogu Cukrfree.cz se sama několik let potýkala s extrémními výkyvy váhy a prošla si fází anorexie i bulimie, o čemž naprosto otevřeně mluví, a tím pomáhá mnoha dalším ženám, které trpí touto zákeřnou nemocí. Až zbavení se závislosti na cukru pomohlo Janině začít žít plnohodnotný život bez neustálých výčitek, myšlenek na jídlo, chutí a bez hladovění. Jak sama říká: “Nejlepší na cukrfree životu je to, že poprvé po třinácti letech nejsem otrokem jídla a cvičení, ale mohu si říct, kdy a co budu jíst, kolik toho sním a zároveň být tím, co jím maximálně uspokojená.” Janina, která se z váhy 82 kilo dokázala díky zbavení se závislosti na cukru dostat na svou přirozenou váhu, je již čtvrtým rokem cukrfree, sama také dodržuje low carb a má zkušenosti s ketogenním stravováním.


 

Hanka Valášková

Hanka vystudovala molekulární biologii a biochemii na Univerzitě Karlově a momentálně studuje v programu Primal Health Coach. Orientuje se na osobní trénink, výživové poradenství a poslední tři roky se naplno zabývá nízkosacharidovým stravováním, o kterém také píše na svém blogu novetelo.cz. Cukrfree život si nemůže vynachválit. Jak sama říká:” Lowcarb je pro mě životní styl, nikdy jsem se necítila tak dobře, pocit sytosti pro mě byl naprosto nový a největší odměnou je ten klid, kdy nemám konstantní hlad a chutě na sladké.” Svým klientům pomáhá k lepší postavě ale především k lepšímu zdraví a klidné mysli. Hančiny klienty tvoří proto nejen ti, kteří chtějí shodit přebytečná kila, ale také lidé, kteří trpí tzv. metabolickým syndromem (vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, vysoký krevní cukr, porucha glukózové tolerance, obezita) a dalšími zdravotními problémy. Hanka sama dodržuje striktní nízkosacharidové stravování, udržuje se v tzv. “nutriční ketóze” a využívá i přerušované půsty. Čerpá tak nejen ze svého studia, ale také z vlastních zkušeností, takže vám kromě znalostí může předat především věci z praxe, které nikde nevyčtete.

 

Budeme se na vás těšit 🙂